Gladiator

  (Gothic II: NK)
Przeczytaj FAQ w zakładce "Szczegóły"!

Instalacja (standard)

Paczka z modem została stworzona tak aby jedyną czynnością, którą musisz wykonać było przeniesienie zawartości folderu do swojego katalogu z grą. Pliki z folderu system do folderu system w katalogu gry, z folderu modvdf do modvdf itd.

Instalacja (Steam)

 • Gothic II Gold Edition ze Steam zawiera już wersję raportową i System Pack 1.8 oraz GothicStarter.exe do uruchamiania modyfikacji.

 • Zaleca się instalację DX11, ponieważ zwiększa płynność gry. Link: https://github.com/kirides/GD3D11/releases/tag/v17.8-dev9 lub użyj z paczki z modem w katalogu "Z-DX11". Należy wtedy rozpakować archiwum, które w tym folderze się znajduje, do folderu “System”.

 • Zasubskrybuj moda Gladiator i pobierz.

Po instalacji

 • Dla pewności w SystemPack.ini wyszukaj wartość “EnableShields” i zapisz linijkę, w której się znajduje następująco:
  EnableShields=1
  o ile już nie jest tak zapisane. Umożliwi to korzystanie z tarcz.

 • Jeśli korzystasz z DX11, automatycznie ustawiony jest “rendering czcionek”. Trzeba to wyłączyć w celu prawidłowego wyświetlania osiągnięć. W tym celu należy za pomocą klawisza F11 (w grze), lub w menu klikając “Opcje”, “Obraz”. Należy wtedy zmienić jakąkolwiek wartość i nacisnąć “Zastosuj” (przycisk w dolnym prawym rogu okienka).

 • Wtedy w folderze “System\GD3D11” powstanie plik “UserSettings.ini”. Trzeba kliknąć “Edytuj”, przescrollować na sam dół, aż do linijek:
  [FontRendering]
  Enable=1
  I zmienić “Enable=1” na “Enable=0”.