Kroniki Myrtany: Archolos

  (Gothic II: NK)

Opis modyfikacji

Kroniki Myrtany: Archolos to darmowy mod do gry Gothic II: Złota Edycja. Oferuje zupełnie nowy, otwarty świat, złożoną historię oraz ulepszone systemy umiejętności i mechaniki rozgrywki.

Głównym celem projektu jest uhonorowanie jednej z najlepszych klasycznych gier cRPG oraz zabranie zarówno jej zagorzałych fanów, jak i nowych graczy, na jeszcze jedną przygodę w Królestwie Myrtany.

Cechy moda:

 • Profesjonalny dubbing

 • Pełna zgodność z lore serii Gothic

 • Ponad 40 godzin rozgrywki

 • Złożona fabuła ze zwrotami akcji i sekretami do odkrycia

 • Ponad 150 zadań z wieloma sposobami ich ukończenia

 • Wielowymiarowe postacie z wiarygodnymi historiami i osobistymi celami

 • Zapierająca dech w piersiach ścieżka dźwiękowa skomponowana wyłącznie na potrzeby projektu

 • Około 200 losowych zdarzeń, w które może wplątać się główny bohater

 • Nowy system wytwarzania przedmiotów: alchemia, gotowanie i pisanie magicznych zwojów

 • Dopracowana ekonomia oraz zrównoważone statystyki przedmiotów opracowane wspólnie z fanami gier Gothic

 • Rozbudowany system podróży z opcją wyboru pomiędzy magicznymi teleportami, łodziami i karawanami najemników

 • Ponad 100 nowych zbroi i broni z unikalnym wyglądem

Świat:

Udaj się na Archolos, ogromną wyspę na wschód od Myrtany, i odkryj nigdy wcześniej nie widziany region królestwa pełen winnic, farm i wiosek, wspomniany w pierwszej grze z serii Gothic. Odwiedź wspaniałe miasto Archolos i zgub się wśród brukowanych ulic największego miasta, jakie kiedykolwiek przedstawiono w trylogii Gothic.

Na wyspie Archolos będziesz miał okazję zagłębić się w najgłębsze kopalnie, odwiedzić spokojny klasztor Adanosa, napić się piwa słuchając plotek w jednej z miejskich tawern, oraz odkryć inne ciekawe lokacje, których sekrety odkryją tylko najodważniejsi poszukiwacze przygód.

Fabuła:

Królestwo Myrtany — chylące się ku upadkowi pod wpływem wiatrów wojny i niepokojów szalejących na jego ziemiach. Przeżyj wydarzenia, które ukształtowały oryginalną fabułę z gier serii Gothic i zobacz na własne oczy, jak powstanie Kolonii Górniczej wpłynęło na życie ludzi z dala od kontynentu.

Pozostaw po sobie ślad w brutalnym świecie, w którym każda twoja decyzja ma wyraźny wpływ na otoczenie i życie tych, których spotykasz na swojej drodze. Wcielasz się w Marvina, młodego mężczyznę, którego czająca się na horyzoncie wojna wypędziła z domu. Rzeczywistość Archolos — rzekomej ostoi bezpieczeństwa — okazuje się daleka od jego oczekiwań. Bogaci kupcy pragnący tylko złota, słudzy króla Rhobara II, wprowadzającego w życie coraz to nowe i bardziej restrykcyjne prawo, oraz fale zdesperowanych uchodźców poszukujących lepszego życia. Marvin będzie musiał znaleźć sposób na przetrwanie w tym świecie pełnym zdrady, oportunizmu i sprzecznych interesów.

Nie jesteś wybrańcem. Nie jesteś złoczyńcą. Ale musisz przetrwać.

Czy weźmiesz wszystko siłą? A może spróbujesz pomóc innym w potrzebie?

W Kronikach Myrtany sam decydujesz o swoim losie.

Muzyka:

Ponad trzydzieści zapierających dech w piersiach utworów, skomponowanych wyłącznie na potrzeby modyfikacji. Całość soundtracku została nagrana przy udziale instrumentów na żywo, dzięki współpracy z orkiestrą symfoniczną Andante's Inferno.

Za ścieżkę dźwiękową odpowiada kompozytor Kamil Jędrzejewski i reżyser dźwięku Szymon Nawrocki. Oprócz nowych interpretacji klasycznych kawałków z całej trylogii Gothic, znajdziecie zupełnie nowe utwory utrzymane w klimacie oryginalnych gier.